У МОЗ представили проєкт концепції розвитку фармацевтичної освіти в Україні

Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) за участі Міністра охорони здоров’я Віктор Ляшка, представників Управління медичних кадрів, освіти і науки МОЗ та керівників профільних закладів вищої освіти презентувало проєкт концепції розвитку фармацевтичної освіти в Україні. Проєкт розроблено групою експертів міністерства за напрямом «Фармація. Клінічна фармація. Клінічна фармакологія» відповідно до сучасних стандартів та досвіду країн ЄС.

Концепція МОЗ окреслює кілька проблем сфери фармацевтичної освіти, які потребують розв’язання:

▪ Визначення потреби у фармацевтичних кадрах;

▪ Підвищення якості фармацевтичної освіти;

▪ Розвиток наукових досліджень у фармації;

▪ Міжнародне співробітництво та обмін досвідом;

▪ Розбудова академічної культури та доброчесності.

У міністерстві планують напрацювати методику визначення потреби у фармацевтичних кадрах та обсягів їхньої підготовки, яка враховуватиме регіональні особливості, потреби сільської місцевості та необхідність відновлення країни у повоєнний час. Крім того, планується створення єдиного державного реєстру фармацевтичних працівників як складової Реєстру людських ресурсів сфери охорони здоров’я.

Докладніше про урядовий проєкт на офіційному сайті МОЗ: https://moz.gov.ua/uk/u-moz-predstavili-proyekt-koncepciyi-rozvitku-farmacevtichnoyi-osviti-v-ukrayini

Учасники ГС «АПАУ» підтримують кроки Уряду з актуалізації проблеми наявності кваліфікованих кадрів у сфері фармації та вважають, що вирішення цього питання – запорука сталого розвитку вітчизняної фармацевтичної галузі. У свою чергу, члени Спілки докладають чимало зусиль для підтримки молодих фахівців аптечної справи у професійному становленні та зростанні: виділяють кошти для фінансової підтримки навчання студентів, спонсорують студентські олімпіади, друк наукових робіт, а деякі аптечні заклади провідних мереж виступають базою для проходження навчально-виробничої практики та інтернатури студентів-фармацевтів.

Окрім того, учасники спілки підтримують партнерські відносини із Національним фармацевтичним університетом, фармацевтичним факультетом Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, Львівською медичною академією ім. Андрея Крупинського, Національним університетом охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика, Хмельницьким базовим медичним фаховим коледжом та ін.